Co to jest Motoszrocik.pl? 

To giełda w najprostszej postaci.  Starsi pamiętają giełdy  samochodowe z częściami, gdzie klienci kręcili się między stoiskami i szukali części do swojego samochodu.  Sprzedawcy natomiast odpowiadali na pytania klientów i sprzedawali swoje części. Każdy sprzedawca miał ograniczony asortyment na giełdzie ze względu na ograniczona ilość miejsca na stanowisku i z racji tego, że nie mogli zabrać całego magazynu ze sobą. Nasza giełda rozwiązuje ten problem. Sprzedajesz z magazynu.  

 

Dlaczego Motoszrocik.pl ma być lepszy od reszty konkurencji? 

Powodów jest parę, może więcej niż parę. Sprzedawcy nie muszą tracić czasu na robienie zdjęć produktów, opisywanie i wstawianie na półki w serwisach aukcyjnych czy we własnych sklepach internetowych. Nie tracą czasu po prostu. Zajmują się handlem. Sami określają asortyment w serwisie i dostają tylko pytania pasujące do ich asortymentu. To odpowiednik tej kartonowej kartki na giełdzie z opisem TYLKO OPEL. Oczywiście mamy to w bardziej rozbudowanej formie, ale co do zasady to tak działa.  

 

Dobrze a co to daje kupującym? 

Prawdopodobnie zauważyliście, że często w popularnych serwisach aukcyjnych te same towary używane mają takie same lub podobne ceny? Jest to spowodowane jawnością ofert. Każdy sprzedawca widzi oferty sprzedaży innych sprzedawców i w ten sposób ustawia swoją cenę.  Często prowadzi to do sytuacji, gdzie produkty są równane do góry lub ich ceny są sztucznie zawyżane. Na naszej giełdzie oferty sprzedaży widzi tylko kupujący i on wybiera sprzedawcę. Nikt nie widzi waszych ofert. To prowadzi do prawdziwej konkurencji cenowej. Czysty handel!